Pokoj pro dvě vídeňské slečny

Pokoj pro dvě vídeňské slečny

Jednoho dne jsem otevřela mail, kde byla moc hezká zpráva od paní, která si koupila mou knihu „Dejte dětem pokoj“, ale přesto si přála, abych ji pomohla s návrhem a realizací dětského pokoje. A protože klientka žije ve Vídni, spojila jsem příjemné s užitečným a vyrazila jsem za prací i s rodinou.

Pokoj slouží sportovně založeným děvčatům ve věku 9 a 5 let. Je potřeba vytvořit lůžko ideálně s úložným prostorem a přidat alespoň rošt do patrové části pokoje, kde nyní přebývá starší Susan. Psací stůl již jeden v pokoji je – rostoucí od firmy Moll. Se stolem jsou spokojeni, proto by rodiče rádi pro mladší stejný stůl dokoupili. Dále si děvčata přála v pokoji lezeckou stěnu, hodiny, hezké osvětlení a ještě nějakou knihovnu a koberec, dodává maminka.

Na navrhování pokoje jsem se těšila, protože jsem měla jasnou kombinaci oblíbených barev pro holčičí pokoj – decentně růžové a tyrkysové, bílá a dřevo. Dispozice byla v podstatě také jasná zvýšená postel a šatní skříň může být pouze na stěně u dveří, pod oknem budou stoly a lezecká stěna na protější straně postele, aby po ní mohla děvčata vylézt na vestavné patro. Více světla jsem chtěla docílit přidáním větších bodovek do dna vestavného patra a přidáním více stropního osvětlení.

Postel je jedním z největších a nejdůležitějších kusů nábytku v pokoji, proto jsem si zde pohrávala s možností dvojlůžka ve spodní části pokoje a vrchní část jsem ponechala spíše ke hraní. U druhé verze je jedno širší lůžko s úložným prostorem na oblečení a hračky dole a jedno základní nahoře. Vedle zvýšené postele jsem umístila společnou šatnu na zavěšení oblečení, která je uzavřená posuvným zrcadlovým křídlem. Bonus pro děti je v tomto případě tajná skrýš na hračky, která se nachází skoro pod celým spodním lůžkem a vchází se do ní šatnou. Boční zarážku ve tvaru stromů jsem pojala jako dekoraci a funkční prvek zároveň. Holky ji mohou také využít jako věšák a zavěsit si na ně nějaké parády. Motiv stromů se opakuje na protější straně na lezecké stěně, kde je ponechán základ překližky ve tvaru stromů a zbytek plochy namalován otěru vzdornou barvou. Lezecká stěna kopíruje tvar stěny a dosahuje až do výšky stropu cca 4m.

Nad psací desku stolu po celé šíři stěny jsem umístila magnetickou nástěnku, na kterou se může kreslit a zároveň funguje i jako nástěnka na všechny druhy magnetů. Pracovní lampy jsme vybraly také od firmy Moll. Intenzita osvětlení se dá regulovat což je velkou výhodou a USB port dnes už začíná být také v podstatě běžnou záležitostí.

Centrální osvětlení pokoje jsem chtěla oživit balónky Memory od firmy Brokis. Jeden větší bílý a menší růžový. Barvy jsou opravdu velmi jemné, což je dobře, protože neovlivňují prostředí pokoje.

Osvětlení u lůžek jsem řešila bodovými lampičkami Jansjo z Ikea. A samozřejmě větší kusový koberec (CarpetVista) na hraní.

 

DSC_0926 DSC_0933

 

 

 

DSC_0907 DSC_0924