Andrea Vokřálová

kontakt:

tel. 777 043515

email: avokralova@seznam.cz

www. kidswalldecorations.com

MgA. Andrea Vokřálová

Více než 10 let jsem studovala sklo na Železnobrodské sklářské škole a Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Během studií jsem několikrát vycestovala na studijní stáže na Bezalel University v Jerusalémě a na L´ecole Superiéure des Arts ve Strasburgu. Vždy jsem inklinovala k tvorbě instalací a práci s materiály. Cesta k řešení prostoru pro mne byla natolik lákavá, že jsem se rozhodla věnovat se tomuto oboru na plno. Od roku 2009 pracuji pod svou značkou Andys design.

Své zkušenosti z realizací předávám studentům oboru Bytový architekt na Uměleckoprůmyslové akademii ve Světlé nad Sázavou a studentům Vyšší odborné školy Michael. Se studenty pracujeme s různými materiály, navrhujeme a vyrábíme produkty do interiéru, během studia studenti navrhují veškeré bytové prostory, učí se pracovat ve 3D programech a vyjíždí na exkurze a mezinárodní veletrhy. Většina studentů se rozhodne pokračovat dál ve studiu na vyšší odborné škole nebo vysoké škole. Úspěšnost je velká. Někteří se rozhodnou pracovat v nějakém interiérovém studiu a vytvářejí vizualizace.

V červnu 2015 mi vyšla kniha o dětských pokojích „Dejte dětem pokoj“, kde se můžete inspirovat fotografiemi z realizací, dočíst se potřebné informace jak začít s realizací pokoje nebo jaký nábytek je vhodný pro děti. Kniha je provázaná tipy – vychytávkami, na které jsem si po letech aktivní práce sama přišla.

Od roku 2014 produkuji originální dekorace do dětských pokojů  pod značkou Kids Wall Decorations.

wwww.kidswalldecorations.com

Spolupracovala jsem na proměnách s Českou televizí, časopisem Bydlení a Bohemia Living.

Jsem členem poroty Czech Industry Challenge.

Spolupracovala jsem na stylingu pro katalog Rako 2012, prezentaci vánoční hvězdy čokoládovny Orion 2012, prezentaci rostoucího nábytku Moll.

Pravidelně publikuji v časopisech Bydlení, Magazín Mladá Fronta, Moderní byt aj.

OBALKA_face

Inspirativní průvodce zařizováním dětského pokoje
Chystáte pro děti pokojíček a hledáte inspiraci? V této knize ji určitě najdete!
Zařizujete dětský pokoj a rádi byste se někde inspirovali? Hledáte tipy, jaký vybrat nábytek, které zvolit barvy či dekorace? Jak postupovat při zařizování pokoje pro jedno dítě a jak společného pokoje pro sourozence? Autorkou této knihy je interiérová designérka, která se mimo jiné podílela na bytových proměnách v pořadu Bydlení je hra. V první části představuje patnáct svých realizací dětských pokojů a nechává nahlédnout do celého procesu vzniku návrhu, od nápadu k výslednému provedení. Zjistíte zde také, že některé doplňky si můžete vyrobit sami. Druhá část knihy slouží jako praktický průvodce a rádce, který upozorňuje na důležité zásady i úskalí při zařizování – od rozvržení místnosti, volby barev a materiálů až po výběr dekorací. Dozvíte se, co by v pokoji nemělo chybět i na čem se nevyplatí šetřit. V závěru knihy naleznete řadu odkazů na zajímavé výrobky, obchody a weby.