Andrea Vokřálová

kontakt:

tel. 777 043515

email: avokralova@seznam.cz

www. kidswalldecorations.com

MgA. Andrea Vokřálová

Více než 10 let jsem studovala sklo na Železnobrodské sklářské škole a Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Během studií jsem několikrát vycestovala na studijní stáže na Bezalel University v Jerusalémě a na L´ecole Superiéure des Arts ve Strasburgu. Vždy jsem inklinovala k tvorbě instalací a práci s materiály. Cesta k řešení prostoru pro mne byla natolik lákavá, že jsem se rozhodla věnovat se tomuto oboru na plno. Od roku 2009 pracuji pod svou značkou Andys design.

Své zkušenosti z realizací předávám studentům jako vedoucí odborník z praxe oboru Bytový architekt na Uměleckoprůmyslové akademii ve Světlé nad Sázavou a studentům Vyšší odborné školy Michael, obor Design interiéru.

Od roku 2014 produkuji originální dekorace do dětských pokojů  pod značkou Kids Wall Decorations. wwww.kidswalldecorations.com

Spolupracovala jsem na proměnách s Českou televizí Bydlení je hra, časopisem Bydlení a Bohemia Living.

Jsem členem poroty Czech Industry Challenge.

Spolupracovala jsem na stylingu pro katalog Rako 2012, prezentaci vánoční hvězdy čokoládovny Orion 2012, prezentaci rostoucího nábytku Moll.

2020 vytvořila vizuál výstavy Lékaři rostlin pro Národní zemědělské muzeum.

Pravidelně publikuji v časopisech Bydlení, Magazín Mladá Fronta, Moderní byt aj.

V červnu 2015 mi vyšla kniha o dětských pokojích „Dejte dětem pokoj“, kde se můžete inspirovat fotografiemi z realizací, dočíst se potřebné informace jak začít s realizací pokoje nebo jaký nábytek je vhodný pro děti. Kniha je provázaná tipy – vychytávkami, na které jsem si po letech aktivní práce sama přišla.

OBALKA_face

Inspirativní průvodce zařizováním dětského pokoje
Chystáte pro děti pokojíček a hledáte inspiraci? V této knize ji určitě najdete!
Zařizujete dětský pokoj a rádi byste se někde inspirovali? Hledáte tipy, jaký vybrat nábytek, které zvolit barvy či dekorace? Jak postupovat při zařizování pokoje pro jedno dítě a jak společného pokoje pro sourozence? Autorkou této knihy je interiérová designérka, která se mimo jiné podílela na bytových proměnách v pořadu Bydlení je hra. V první části představuje patnáct svých realizací dětských pokojů a nechává nahlédnout do celého procesu vzniku návrhu, od nápadu k výslednému provedení. Zjistíte zde také, že některé doplňky si můžete vyrobit sami. Druhá část knihy slouží jako praktický průvodce a rádce, který upozorňuje na důležité zásady i úskalí při zařizování – od rozvržení místnosti, volby barev a materiálů až po výběr dekorací. Dozvíte se, co by v pokoji nemělo chybět i na čem se nevyplatí šetřit. V závěru knihy naleznete řadu odkazů na zajímavé výrobky, obchody a weby.